Office 365 Kullanımda

Office 365

Microsoft Office (Word, Excel vb.) dokümanlarınızı bulut platformuna taşımanızı sağlayan Office 365 ürününe http://products.office.com/tr-tr/student/office-in-education  adresinden kurumsal e-posta hesabı (Öğrenciler için: @ogr.iu.edu.tr / Personel için: @istanbul.edu.tr) bilgileriniz ile erişebilirsiniz.


office365-02

office365-01


İlgili portal üzerinden buluta taşımış olduğunuz Office dokümanlarınıza erişebilir veya yeni dokümanlar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, “Şimdi Yükle” bağlantısı üzerinden indireceğiniz kurulum dosyası yardımıyla kişisel bilgisayarlarınıza (en fazla 5 adet) Microsoft Office uygulamasının masaüstü versiyonunu kurabilirsiniz.

Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazınızın işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurumsal e-posta hesabı bilgileriniz ile erişebilirsiniz.

Bu imkanların yanı sıra Office 365 bünyesinde bulunan OneDrive uygulaması ile bulut platformunda 1 TB kapasiteli depolama alanı kullanabilirsiniz.


Office 365 ile ilgili resimli yardım dokümanı için tıklayınız.

Office 365 Şifremi Unuttum.


Not: Şifre yenileme için Microsoft üzerinden gelen istekler, birimimiz çalışanları tarafından, çalışma günlerinde elle yapılmaktadır. 


İstanbul Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı