İstanbul Üniversitesi Mobil Uygulaması Kullanıma Sunulmuştur

İstanbul Üniversitesi Bilgi işlem Daire Başkanlığı tarafından, tamamen kurum bünyesinde geliştirilen "İstanbul Üniversitesi Mobil Uygulaması" Android ve İOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için kullanıma sunulmuştur.


Üniversitemiz resmi mobil uygulaması ile öğrencilerimiz ve personellerimiz, üniversitemiz ana web sitesinde yayınlanan duyurular, haberler, etkinlikler, yemek listesi vb. bilgilere erişimin yanı sıra, öğrencilerimiz AKSİS (Akademik Kayıt Sistemi) ile profil bilgilerine, kayıtlı oldukları program bilgilerine, sınav sonuçları ve notlarına kolayca erişim sağlayabileceklerdir.

İstanbul Üniversitesi bilgiye erişim konusunda teknolojinin tüm imkânlarından faydalanıyor.

Günümüzde mobil cihazlar sayesinde, zaman ve mekândan bağımsız olarak, bilgiye ulaşabilmek oldukça önem arz etmektedir. İstanbul Üniversitesi olarak, öğrencilerimiz başta olmak üzere akademisyenlerimiz ve idari çalışanlarımızın üniversitemiz ile ilgili bilgilere kolaylıkla erişimine olanak sağlayan bu uygulamayı hizmete sunuyor olmaktan mutluluk duymaktayız. İlerleyen dönemlerde, mobil uygulamamızı yeni modüller katarak geliştirme hedefi ve azmindeyiz.

iOS ve Android platformlarında kullanıma sunulan resmi mobil uygulaması Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.