İnternet Kesintisi: Omurga Ağ Anahtarlama Cihazının Değişimi

İÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'mızın ilgili birimlerinin koordinesinde, 22 ŞUBAT 2019 CUMA günü 17:00-24:00 saatleri arasında, Beyazıt Yerleşkesi omurga anahtarlama cihazı (backbone switch) ve 25 ŞUBAT-01 MART 2019 tarihleri arası gün içerisinde yerleşkenin çeşitli binalarında bulunan fiber optik dağıtım ağ anahtarlama cihazlarının (core switch) değişimi yapılacaktır. 

Çalışma kapsamında omurga ağ anahtarlama cihazının değişimi sırasında hastaneler hariç, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa tüm birimlerinin kablolu/kablosuz internet erişimi ve kamera bağlantıları kesilecektir. Fiber optik dağıtım ağ anahtarlama cihazlarının değişimi sırasında sadece o bölge ve bağlı birimlerin kablolu/kablosuz internet erişimleri ve kamera bağlantıları kesilecektir. 

Omurga Ağ Anahtarlama Cihazının değişimi yapıldıktan sonra fiber optik ağ anahtarlama cihazlarının değişimi yapılacağından 25 ŞUBAT-01 MART 2019 tarihleri arası gün içerisinde bölgesel kesintiler olacaktır.İstanbul Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı